O franczyzie

Więcej informacji o franczyzie można znaleźć na portalu Franchising.pl, w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING i na Targach Franczyzy.
Doradztwem w zakresie franczyzy zajmuje się firma PROFIT system.
Prawidłowe funkcjonowanie rynku franczyzy zapewnia Polska Organizacja Franczyzodawców zrzeszająca firmy franczyzowe.

Portal Franchising.pl

Na portalu można znaleźć wszelkie informacje o franczyzie, prowadzeniu własnej firmy oraz aktualne pomysły na biznes. Często odwiedzaną sekcją jest katalog franczyz z propozycjami od franczyzodawców, którzy aktywnie poszukują franczyzobiorców. Na portalu znajduje się sklep , w którym można kupić miesięcznik "Własny Biznes FRANCHISING", bilety wstępu na Targi Franczyza czy zamówić udział w szkoleniach w Akademii Franczyzy.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING

Miesięcznik opisuje pomysły na biznes a także sieci franczyzowe działające w Polsce, przedstawia najnowsze wydarzenia z rynku. Na łamach pisma eksperci doradzają franczyzodawcom i franczyzobiorcom w zakresie prowadzenia własnej firmy pod marką franczyzową, omawiają zmiany w polskim prawie i podatkach.

Targi Franczyza

To największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi franczyzowe i okazja do bezpośrednich spotkań z przyszłymi partnerami biznesowymi. Wydarzenie gromadzi wystawców z całego kraju i zagranicy, którzy zachęcają potencjalnych franczyzobiorców do skorzystania z ich pomysłów na biznes. Podczas imprezy odwiedzający mogą poznać aktualne trendy i porównać koncepty franczyzowe z niemal każdej branży i na każdą kieszeń. Coroczne Targi Franczyza to oprócz prezentacji pomysłów na biznes także szansa na pogłębienie wiedzy o franczyzie podczas Seminariów Własnego Biznesu.

PROFIT system - doradztwo we franczyzie

PROFIT system jest firmą konsultingową, która zajmuje się kompleksowym doradztwem we franczyzie. Firma działa głównie na terenie Europy. PROFIT system specjalizuje się w opracowywaniu systemów franczyzowych, przygotowuje modele biznesowe, umowy franczyzowe oraz podręczniki operacyjne. Firma działa na rynku od 1998 roku. W tym okresie pomogła opracować ponad 500 systemów franczyzowych.

Polska Organizacja Franczyzodawców

Polska Organizacja Franczyzodawców powstała w 2001 roku i jako jedyna w Polsce zrzesza firmy franczyzowe. Celem POF jest dbanie o działanie zgodne z Europejskim Kodeksem Etyki Franczyzy. Statutowym zadaniem organizacji jest tworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju franchisingu w Polsce. POF przyczyniła się do zniesienia zapisu w prawie własności przemysłowej, który uznawał udzielanie sublicencji na używanie znaku towarowego za niedopuszczalne. Został on wycofany z ustawy, co pozwoliło sieciom franczyzowym na rozwój w Polsce. Dzięki działaniom POF Rada Języka Polskiego przyjęła oficjalną definicję słów franczyza, franczyzobiorca, franczyzodawca, umowa franczyzowa, zamiast anglojęzycznych odpowiedników.