Opinie

Akademia Franczyzy PROFIT system to kontynuacja projektu Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw zrealizowanego na zlecenie PARP i współfinansowanego ze środków unijnych w ramach EFS. Przez dwa lata przeszkolonych zostało ponad 500 przedsiębiorców zainteresowanych franczyzą, a ich opinie stały się podstawą do opracowania programu Akademii Franczyzy PROFIT system.

Udział w szkoleniu na temat franczyzy dał mi rozeznanie w kwestii organizacji przedsiębiorstwa zarządzającego siecią partnerską. Wiem na co należy zwracać uwagę oraz co jest najbardziej istotne w stosunkach pomiędzy franczyzodawcą a partnerem biznesowym.

Askaniusz Kocemba, dyrektor sprzedaży Home Broker S.A., uczestnik szkolenia dla franczyzodawców

Dzięki Akademii Franczyzy spojrzałem na współpracę partnerską nie tylko okiem franczyzodawcy, ale też franczyzobiorcy. Porównanie rodzajów umów stosowanych w systemach sieciowych pozwala wyciągnąć wnioski dotyczące optymalnej organizacji współpracy z partnerami.

Paweł Bielak, dyrektor zarządzający w Sokółka Okna i Drzwi S.A., uczestnik szkolenia dla franczyzodawców

Szkolenie przede wszystkim uporządkowało naszą wiedzę na temat franchisingu. Mieliśmy także okazję, żeby wymienić się doświadczeniami z przedstawicielami pokrewnych branż, którzy tak jak my dopiero zaczynają budować swoją sieć. Dla nas najważniejsza była jednak możliwość skorzystania z doradztwa prawnego przy tworzeniu systemu franczyzowego. Franczyza Socatots sprawdziła się już w 55 krajach na świecie, dlatego teraz chcielibyśmy rozwinąć ten koncept także w Polsce.

Przemysław Olewnik, prezes Socatots Polska, uczestnik szkolenia dla franczyzodawców

Wiedza na temat franczyzy przekazana w trakcie warsztatów pomogła mi przede wszystkim ustalić, jakie pytania zadawać franczyzodawcy, żeby w przyszłości uniknąć sytuacji, w której jedna ze stron umowy będzie zaskoczona działaniami drugiej.

Joanna Cieszko, wraz ze wspólniczką prowadzi w Rzeszowie jeden z pierwszych w Polsce klubów fitness międzynarodowej sieci FitCurves, uczestniczka szkolenia dla franczyzobiorców

Najbardziej przydatne były informacje o tym jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze franczyzodawcy. Warto przecież wiedzieć czy sieć, z którą chcemy się związać, jest godna zaufania i czy daje realne szanse na odniesienie sukcesu. Szkolenie zmusiło mnie też do odpowiedzenia sobie na pytanie "czy nadaję się na franczyzobiorcę?" Wreszcie, co równie ważne, mam wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał mój dzień pracy, kiedy będę kierował własnym biznesem. Dwudniowe szkolenie to namiastka tego, co czeka mnie w roli właściciela firmy.

Marcin Gawłowski z Gdańska, uczestnik szkolenia dla franczyzobiorców